Technika Światłowodowa 2


#1 2011-10-05 17:49:30

 Mariusz

Administrator

1395070
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 7
Punktów :   

Słowo wyjaśnienia

Szefową projektu została Kasia. Ja założyłem tylko forum i w miarę wolnego czasu będę starał się nad nim jakoś panować, ale co do projektu pełne sprawowanie nad tym zostawiam dla niej. Przy okazji - nie mam absolutnie żadnej pewności, czy tak będzie, ale jeśli dostaniemy projekty kompetencyjne również w zakresie grupy naszej to napiszcie do mnie otworzę osobną kartę na kompetencyjne

Offline

 

#2 2011-10-13 23:15:35

Kasia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 2
Punktów :   

Re: Słowo wyjaśnienia

Wstępne założenia i plany budynku zostały wrzucone na maila, podział obowiązków wrzucę jeszcze przed weekendem

Ostatnio edytowany przez Kasia (2011-10-13 23:23:32)

Offline

 

#3 2011-10-16 11:35:36

 chmielu

Nowy użytkownik

1529685
Skąd: Bełchatów
Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 3
Punktów :   

Re: Słowo wyjaśnienia

Na koncie mailowym wrzucilem pliki zwiazane z zadanym projektem budynku. Pliki do edytowania w AutoCAD.

Offline

 

#4 2011-11-24 22:58:23

Kuba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 4
Punktów :   

Re: Słowo wyjaśnienia

Więc tak żeby nie było pisze tutaj posta i licze na odpowiedź, jezeli jej nie uzyskam to jak to powiedział Kałuża nie mnie bedzie ścigał. A mam ich kilka poniewaz moja część jest w zasadzie uzależniona od was. Oto kilka pytań które ułatwią mi prace:
1. Mariusz jakie będą serwery?? Jezeli bedą jakies zajebiste bede musiał pomyśleć o wentylacji w szafie!!
2. Do osób które rysuja. Czy Stawiamy jedną szafe(MDR-główna szafa) na parterze? i gdzie? czy stawiamy podwójny MDR(dwie szafy złaczone ) i gdzie?
3. Centrala telefoniczna. CZy punkty dystrybucyjne bedą znajdować sie w szafie? ile ich bedzie ? i ile bedzie par przewodów(liczba numerów)
4. Ile znajduje się gniazd w całym budynku??
5. Do osób zajmujacych sie routerami ,serwrami ,pkt dystrybucyjnymi i innego rodzaju urzadzeniami. Jakie urzadzenia beda wolno stojace a jakie chowamy do gabloty ?
Wasze odpowiedzi ułatwią mi prace czekam na konkretne wiadomości

Offline

 

#5 2011-11-28 18:23:51

 chmielu

Nowy użytkownik

1529685
Skąd: Bełchatów
Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 3
Punktów :   

Re: Słowo wyjaśnienia

Kuba napisał:

2. Do osób które rysuja. Czy Stawiamy jedną szafe(MDR-główna szafa) na parterze? i gdzie? czy stawiamy podwójny MDR(dwie szafy złaczone ) i gdzie?

Wymiarowalem ten budynek i moje wnioski dla Ciebie sa poki co nastepujace:
na parterze adaptujemy na serwerownie pomieszczenie 1.09 (pliki z rysunkiem pieter budynku wrzucilem na maila, do edytowania w AutoCAD)
na pierwszej i kolejnych kondygnacjach jest konieczność zaadaptowania dwoch pomieszczeń, z pomieszczenia 1.09 do najdalej polozonego pomieszczenia biurowego mamy 125 m lekką ręką. Jestesmy ograniczeni do 90 m. dlatego tez jest koniecznosc zaadaptowania dodatkowo pomieszczenia 1.14b. Pomieszczenie majace powierzchnie 40,77 m^2 (nie pamietam jakie bylo jego oznaczenie, chodzi o to w prawym gornym rogu budynku) odpada z racji zbyt dużej straty powierzchni która mozna wynająć oraz zbyt dlugi odcinek do najdalej polozonego pomieszczenia biurowego.

Pytanie: Ile jest oficjalnie pieter w tym budynku?
Gdzie sa wrzucone wytyczne do tego projektu?
Czy oddzielne szafy maja stać na kazdym pietrze? Jezeli tak to liczba szaf tj. wyzej

Karol:-> Gniazda w pomieszczeniach umieszczaj mozliwie najblizej korytarzy:)

Offline

 

#6 2011-11-29 12:38:14

Kuba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 4
Punktów :   

Re: Słowo wyjaśnienia

chmielu napisał:

Czy oddzielne szafy maja stać na kazdym pietrze? Jezeli tak to liczba szaf tj. wyzej

Jeżeli bedzie podwójna szafa na parterze(ten MDF) to trzeba znaleźć takie pomieszczenia aby był dostęp na wszystkie pokoje jeżeli nie bedzie to trzeba znaleźć dwa pomieszczenia zeby ustawic dwie szafy pojedyncze. Natomiast z tego co zrozumiałem Kalłuze ma byc po jednym tzw IDF na każde piętro, budynek 4 piętrowy

Offline

 

#7 2011-11-29 14:33:15

pawel

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 2
Punktów :   

Re: Słowo wyjaśnienia

Kod:

3. Centrala telefoniczna. CZy punkty dystrybucyjne bedą znajdować sie w szafie? ile ich bedzie ? i ile bedzie par przewodów(liczba numerów)

Będzie to centrala wolnostojąca, miejsce w szafie nie potrzebne. Kabli około 250

Offline

 

#8 2012-01-08 19:31:15

Karol

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: Słowo wyjaśnienia

Do osoby która zajmuje się doborem okablowania i być może to przeczyta : Jakie są średnice poszczególnych przewodów ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.plr.pun.pl www.nsz-squad.pun.pl www.manager11.pun.pl www.laura-samojlowicz.pun.pl www.freedom.pun.pl